15 listopad 2019

Nowe zasady w ochronie zdrowia. Czy pacjenci odczują zmiany

W polskiej służbie zdrowia nie dzieje się dobrze. Wiadomo, że wymaga ona natychmiastowej poprawy. Jednak tymczasem trudno o kompleksowe zmiany. Niewykluczone, że światełkiem w tunelu okażą się działania mające zmniejszyć kolejki i ułatwić życie pacjentów.
Koronawirus
pomorskie
11719
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Zmiany wejdą w życie w styczniu. Dla niektórych będzie to ogromne usprawnienie. Zamiast papierowych recept otrzymamy mejl lub esemes. Taka przesyłka zawierać będzie czterocyfrowy kod, który wraz z naszym numerem PESEL będzie stanowił podstawę do wydania leku. Co ważne, aptekarz będzie mógł na podstawie tych numerów sprawdzić, co przepisał lekarz. Papier, dziś będący jedynym nośnikiem wypisanych recept, zapewne zupełnie nie zniknie. Mogą bowiem trafić się pacjenci nie posiadający komórki i adresu mejlowego. Tym osobom lekarz napisze kody na kartce.

Wirtualna Polska zwraca uwagę, że inna zmiana w służbie zdrowia już obowiązuje. To telefoniczna porada lekarza. Pacjenci POZ mogą skorzystać z konsultacji telefonicznej, ma to zmniejszyć kolejki. Jednak, jak zauważa portal, przy niedostatkach w etatach lekarskich uzyskanie takiej porady bez pofatygowania się do przychodni może być trudne. Zwłaszcza w małych ośrodkach zdrowia, gdzie lekarz ledwie nadąża z przyjęciami chorych.


Źródło: WP finanse
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
11719
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie