23 grudzień 2019

Choroba może ją zabić. W Polsce cierpi na nią 400 tysięcy osób

Dana opowiedziała swoją historię związaną z epilepsją. Nagłe ataki zdarzają się jej od dzieciństwa. Przez chorobę, młoda kobieta mogłaby już kilka razy stracić życie.
REKLAMA
Jak zauważa WP Kobieta, choć na padaczkę cierpi zaledwie 1 proc. społeczeństwa na całym świecie, to jest to najczęściej spotykana choroba neurologiczna. Tylko w Polsce zmaga się z nią 400 tysięcy osób niezależnie od wieku.

Dana Pirolli z Filadelfii opowiedziała swoją historię portalowi Love What Matters. Dziewczyna cierpi na epilepsję od dzieciństwa. Pierwsze ataki miała w ławce szkolnej i, jak mówi, przez parę sekund nie pamięta, co się z nią dzieje i nie kontroluje swojego ciała.

Inny atak przydarzył się w łazience, kiedy upadła na podłogę razem z zasłoną prysznicową. Na szczęście w pobliżu był jej chłopak, który jej pomógł.
Najbardziej dramatyczne historia zdarzyła się na stacji metra. Dana wychyliła się, aby zobaczyć, czy pociąg już nadjeżdża i wtedy pojawił się atak. Niewiele brakowało, a mogła zginąć pod kołami maszyny.


Źródło: WP Kobieta   
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
15665
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie