23 listopad 2022

Profilaktyk spotkał się z bytowskimi seniorami

Profilaktyk bytowskiej komendy spotkał się z seniorami z gminy Bytów. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. o niezbędnych zasadach ostrożności, których należy przestrzegać, aby nie stać się ofiarą przestępców. Seniorzy poznali oszustwa metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz wiedzą już, jak się przed nim chronić. Funkcjonariusz przypomniał także o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. To wszystko w ramach projektu „Bezpieczna przestrzeń publiczna na terenie gminy Bytów”.

Profilaktyk Komendy Powiatowej Policji w Bytowie spotkał się z seniorami z gminy Bytów. Funkcjonariusz przypomniał seniorom o konieczności przestrzegania zasad ostrożności w kontaktach z osobami obcymi, dzięki którym nie staną się ofiarami przestępców. Omówił również tematykę oszustów, do których wykorzystywane są wiadomości mailowe i sms. Seniorzy poznali także metody oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta” oraz wiedzą już, jak się przed nimi chronić.

Dodatkowo mundurowy przypomniał seniorom z czym mogą zwracać się do policjantów oraz kiedy i w jakich sytuacjach wezwać służby. To wszystko w ramach projektu „Bezpieczna przestrzeń publiczna na terenie gminy Bytów”. Dzięki tej wiedzy osoby starsze zyskały większe poczucie bezpieczeństwa.

Apelujemy o uświadamianie swoich najbliższych, dziadków, rodziców, sąsiadów i informowanie ich o występujących zagrożeniach. Tylko świadomy senior, to bezpieczny senior.