13 styczeń 2020

Bilety w Multikinie coraz tańsze. Czy to wina Netfliksa?

Wyjście do kina nigdy nie należało do najtańszych rozrywek. Teraz Multikino zaskoczyło informacją, że obniża ceny biletów nawet o połowę – i to również w weekendy. Według ekspertów nie jest to jednak zasługa serwisów streamingowych.
REKLAMA
Obniżki nie dotyczą natomiast wszystkich kin, a jedynie wybranych. Tańszy film za 15 zł będziemy więc mogli obejrzeć w Lublinie, Kielcach, Sopocie, Szczecinie czy w Krakowie (przy ul. Dobrego Pasterza). Natomiast za 19,90 zł będziemy mogli zobaczyć seans na warszawskich Targówku i Ursynowie.

Jak jednak podkreśla z rozmowie z WP.PL Łukasz Muszyński, krytyk filmowy serwisu Filmweb, w 2019 roku sprzedano w Polsce prawie 60 mln biletów. Jest to największy wynik od początku tego typu pomiarów w 1989 roku.

Wszystko zatem wskazuje na to, że kina mają się bardzo dobrze, chociaż kilkakrotnie przepowiadano ich koniec. Najpierw miała się do tego przyczynić telewizja, potem magnetowidy, następnie Internet.

Krytyk filmowy Krzysztof Spór twierdzi natomiast, że obniżka cen w Multikinie nie jest walką z serwisami typu Netflix, ale z innymi kinami. Tańsze bilety pojawiły się bowiem niedługo po tym, jak podobny krok zrobił Helios.


Źródło: WP.PL
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
15665
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie