22 listopad 2021

W wyniku nieprawidłowego wyprzedzania, ranne zostały trzy osoby w wypadku na drodze krajowej numer 20

fot. KPP w Bytowie
Bytowscy policjanci dzisiaj rano pracowali na miejscu wypadku drogowego na drodze krajowej numer 20. Jak wstępnie ustali mundurowi, kierujący skodą w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z samochodem ciężarowym, a następnie do zderzenia czołowego z samochodem marki Peugeot. Niestety w wyniku wypadku ranne zostały trzy osoby. Funkcjonariusze 58-latkowi zatrzymali prawo jazdy. Policjanci przypominają o zmiennych warunkach atmosferycznych i apelują o rozwagę oraz ostrożność.
REKLAMA

Dzisiaj po godzinie 5.30 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej numer 20, na trasie Łąkie — Mokrzyn. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Policjanci ustalili na miejscu zdarzenia wstępnie, że 58-letni kierujący samochodem marki Skoda w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania na linii jednostronnie przekraczalnej doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem ciężarowym, a następnie do zderzenia czołowego z kierującym peugeotem. Niestety w wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby w wieku 9, 34 i 43-lata. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi powiatu człuchowskiego prawo jazdy. Śledczy, pracując na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdów.

Bytowscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy o zmiennych warunkach jesienno-zimowych, które wpływają na różny stan nawierzchni drogi w zagłębieniach, na łukach drogi i miejscach zacienionych. Musimy pamiętać, że jezdnia może być już przymrożona i śliska, a tym samym łatwiej jest o utratę przyczepności i możemy mieć problemy z hamowaniem. Kierowcy muszą pamiętać, także o właściwym przygotowaniu pojazdu do jazdy z uwagi na możliwe przymrozki.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie