19 wrzesień 2022

Ukradli piwo pozostawione po dożynkach. Grozi im do 5 lat więzienia

zdjęcie: Ukradli piwo pozostawione po dożynkach. Grozi im do 5 lat więzienia / pixabay/956322
Bytowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli kilkadziesiąt butelek i dwie beczki piwa. Alkohol był schowany w namiocie po odbywających się gminnych dożynkach w Gołczewie. Sprawcy to mieszkańcy powiatu bytowskiego. Obaj usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Policjanci otrzymali zgłoszenie, że na boisku sportowym w Gołczewie, gdzie wcześniej odbywały się gminne dożynki zostało skradzione piwo. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że skradzione zostały dwie 30 litrowe beczki oraz około 60 butelek z piwem, które znajdowały się w jednym z namiotów. Łączna wartość alkoholu wynosiła prawie 2000 zł.

Bytowscy śledczy natychmiast zaczęli zajmować się tą sprawą i ustalili, że za kradzież odpowiada dwóch 24-letnich mieszkańców gminy Parchowo. Podejrzani zostali przesłuchani w bytowskiej komendzie, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

-2.7°C