12 październik 2020

Uciekał quadem przed policjantami, w organizmie miał 1,5 promila alkoholu

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 35-letniemu mieszkańcowi Bytowa. Mężczyzna podejrzewany jest o kierowanie czterokołowcem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo mundurowi ustalili, że bytowianin posiada sądowy, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W najbliższym czasie 35-latek zostanie przesłuchany przez śledczych i za swój czyn odpowie przed sądem.
REKLAMA

W sobotę policjanci realizując kontrolę nad osobami objętymi kwarantanną zauważyli na ul. Szarych Szeregów wjeżdżający z dużą prędkością na teren ogródków działkowych czterokołowiec. Kierujący tym pojazdem na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg, jednak ze względu na warunki musieli go przerwać. Mundurowi jednak bardzo szybko ustalili właściciela quada i pojechali do jego domu. 35-letni był zaskoczony wizytą policjantów. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalali, że mężczyzna posiada sądowy, dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

W najbliższym czasie mężczyzna zostanie przesłuchany. Niewykluczone, że śledczy przedstawią mu zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do zakazu kierowania takimi pojazdami. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
14494
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie