3 listopad 2023

Strażacy w dalszym ciągu pracują na terenie składowiska tekstyliów w Kamieńcu

zdjęcie: Strażacy w dalszym ciągu pracują na terenie składowiska tekstyliów w Kamieńcu / pixabay/5211387
Strażacy w dalszym ciągu pracują na terenie składowiska tekstyliów w Kamieńcu w pow. lęborskim (Pomorskie). Pożar, który objął dwie pryzmy odpadów wybuchł we wtorek w godzinach wieczornych.

„Cały czas trwają działania gaśnicze, które będą prowadzone do soboty do godzin porannych. Jutro pryzmy będą sprawdzane za pomocą kamer termowizyjnych i detektorów biogazowych. Jeżeli stwierdzimy, że proces spalania już w tych pryzmach nie zachodzi, będziemy kończyć działania” – powiedział PAP oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Lęborku st. kpt. Marcin Elwart.

Wyjaśnił, że na miejscu pracuje dziewięć zastępów straży pożarnej. „Ta liczba się nie zmienia. Jedynie rotują się strażacy” – dodał.

Działania strażaków w Kamieńcu w powiecie lęborskim trwają od wtorku. Pożarem, który wybuchł w godzinach wieczornych objęte były dwie pryzmy tekstyliów o wymiarach 40 na 60 metrów i o wysokości 10 metrów.

Jak informował PAP we wtorek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku bryg. Piotr Krzemiński, na początku do działań zostało skierowanych 21 zastępów straży pożarnej.

Jest to 33. pożar tego składowiska w ostatnich trzech latach.(PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ maak/