Policjanci zatrzymali podejrzanego o usiłowanie rozboju

fot. KPP w Bytowie
Kara 12 lat pozbawienia wolności grozi 34-letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego. Mężczyzna podejrzany jest o usiłowanie dokonania rozboju. 34-latek wszedł do domu pokrzywdzonej i grożąc nożem zażądał pieniędzy. Kiedy nie osiągnął zamierzonego celu, po prostu uciekł. Policjanci zatrzymali go niedługo po zgłoszeniu. 34-latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Na wniosek policjantów i prokuratora mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.
REKLAMA

W sobotę po godzinie 12.00 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o usiłowaniu rozboju w okolicach Miastka. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci.

Jak ustalili mundurowi do domu pokrzywdzonej wszedł mężczyzna z nożem w ręku i zażądał pieniędzy. Sprawca chwycił także kobietę za szyję i dusił ją. Kiedy ta zaczęła krzyczeć, mężczyzna najprawdopodobniej wystraszył się i uciekł. Mundurowi ustalili rysopis sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. W trakcie działań policjanci ustalili, w którym kierunku idzie mężczyzna. Mundurowi pojechali tam i zatrzymali podejrzewanego o przestępstwo 34-latka.

Mieszkaniec powiatu słupskiego został przewieziony do komisariatu. 34-latek był nietrzeźwy, w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawili mu zarzut usiłowania dokonania rozboju. Sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
15665
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie