4 listopad 2021

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku drogowego z udziałem rowerzysty w Bytowie

fot. KPP w Bytowie
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj w Bytowie na ul. Domańskiego. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierująca audi nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w rowerzystę. Niestety w wyniku wypadku 74-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Śledczy zatrzymali mieszkance gminy Lipnica prawo jazdy. Policjanci apelują o ostrożność na drodze.
REKLAMA

Dzisiaj około godziny 9:40 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o wypadku w Bytowie na ul. Domańskiego. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu, ustalili, że kierująca audi najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w trakcie skrętu w prawo i doprowadziła do zderzenia z rowerzystą. Pomimo podjętych działań ratowniczych, 74-letni mieszkaniec Bytowa zmarł na miejscu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 42-letniej kobiety, była trzeźwa oraz pobrali jej krew do badań. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkance gminy Lipnica prawo jazdy. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana, a służby zorganizowały i kierowały kierowców na wyznaczone objazdy.

Śledczy wykonywali czynności na miejscu pod nadzorem Prokuratora. Policyjny technik wykonał szkic oraz dokumentację fotograficzną. Do badań sekcyjnych zabezpieczone zostały także ciało 74-latka. Pojazdy zostały zabezpieczone do szczegółowych oględzin.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie