22 wrzesień 2022

Policjanci doskonalili umiejętności na strzelnicy - zobacz film! [VIDEO]

Bytowscy funkcjonariusze, pod czujnym okiem instruktorów doskonalili swoją technikę na strzelnicy. Sprawne i bezpieczne posługiwanie się bronią, jest jedną z ważniejszych umiejętności policjanta. Mundurowi w trakcie ćwiczeń, musieli wykazać się szybkością, celnością i opanowaniem. Trening zawierał zarówno strzelanie statyczne jak i dynamiczne. Zobaczcie film, w którym pokazujemy jak wygląda szkolenie policjantów na strzelnicy.
REKLAMA

Policjanci stale podnoszą swoje kwalifikacje i utrwalają wiedzę. Tym razem szkolili swoją technikę i umiejętności na strzelnicy. To już kolejne ćwiczenia z broni palnej w tym roku, w których bytowscy mundurowi systematycznie biorą udział.

W czasie treningu funkcjonariusze strzelają statycznie i dynamicznie. Strzelania dynamiczne charakteryzują się strzelaniem do jednego lub kilku celów ustawionych na różnych odległościach, również zmieniając postawy, a w strzeleniu wykorzystywane są różne jednostki broni będące na wyposażeniu policjantów. Nad wszystkim czuwają policyjni instruktorzy.

Podczas niebezpiecznych sytuacji funkcjonariusz musi zmierzyć się nie tylko ze stresem, który towarzyszy danej interwencji, ale również z napastnikiem, który zagraża życiu lub zdrowiu innej osoby, dlatego ciągłe doskonalenie technik strzeleckich jest niezmiernie istotne.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bytów
12.3°C
wschód słońca: 06:39
zachód słońca: 18:44
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie

kiedy
2022-10-29 18:00
miejsce
Bytowskie Centrum Kultury, Bytów,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-11-26 18:00
miejsce
Bytowskie Centrum Kultury, Bytów,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-12 17:00
miejsce
Bytowskie Centrum Kultury, Bytów,...
wstęp biletowany