10 marzec 2024

Podejrzany o zabójstwo 68-latka w Chojnicach aresztowany na trzy miesiące

zdjęcie: Podejrzany o zabójstwo 68-latka w Chojnicach aresztowany na trzy miesiące / pixabay/7539735
35-letni podejrzany o zabójstwo 68-latka w Chojnicach został aresztowany na trzy miesiące. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

„Przed południem przedstawiliśmy 35-latkowi zarzut zabójstwa pokrzywdzonego. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił jakichkolwiek wyjaśnień” – powiedział PAP w niedzielę prokurator Prokuratury Rejonowej w Chojnicach Mirosław Orłowski.

Prokuratura złożyła w Sądzie Rejonowym w Chojnicach wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. „Sąd w pełni podzielił nasze stanowisko i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy” – poinformował prokurator Orłowski.

Podkreślił jednocześnie, że z uwagi na charakter sprawy udało się przyspieszyć dokonanie oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok. „W poniedziałek będziemy wiedzieli co było bezpośrednią przyczyną zgonu pokrzywdzonego i jaki był mechanizm prowadzący do jego zgonu” – zaznaczył prokurator.

Do zdarzenia doszło w piątek w godzinach przedpołudniowych, w domu jednorodzinnym na terenie jednego z chojnickich osiedli. Zwłoki pokrzywdzonego 68-latka zostały ujawnione przez właścicielkę posesji.

„Zgromadzone dowody wskazują na to, że sprawcą zbrodni jest 35-letni mieszkaniec Chojnic, który na terenie tej posesji wynajmował pokój. W trakcie szczegółowych oględzin na ciele pokrzywdzonego ujawniliśmy szereg ran tłuczonych, w szczególności w okolicach głowy, zadanych najprawdopodobniej jakimś tępym narzędziem” – poinformował PAP w sobotę prokurator Prokuratury Rejonowej w Chojnicach Mirosław Orłowski.

Przekazał, że po zabójstwie napastnik zbiegł z miejsca zdarzenia, zabierając samochód pokrzywdzonego. „Ten samochód kilka godzin później został odnaleziony na terenie powiatu kościerskiego, a około godz. 21.30 policjanci zatrzymali mężczyznę w Gdyni” – tłumaczył w sobotę prokurator.(PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ agz/