5 czerwiec 2023

Komendant uczestniczył w obchodach Dnia Strażaka i ceremonii nadania sztandaru

Na bytowskim rynku odbywały się obchody Dnia Strażaka oraz ceremonia nadania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. W uroczystości uczestniczył również  Komendant Powiatowy Policji w Bytowie - inspektor Andrzej Borzyszkowski, który symbolicznie wbił pamiątkowy gwóźdź w drzewiec sztandaru.

Uroczystość w dn. (02.06.) rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bytowie, w której uczestniczyły poczty sztandarowe w tym poczet bytowskiej policji. Następnie uczestnicy obchodów wzięli udział w uroczystym apelu na bytowskim rynku, podczas którego zostały wręczone odznaczenia oraz awanse dla strażaków. Święto było połączone z nadaniem sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Podczas ceremonii pamiątkowy gwóźdź w drzewiec sztandaru wbił Komendant Powiatowy Policji w Bytowie, insp. Andrzej Borzyszkowski.

Warto podkreślić, że rola strażaków w społeczeństwie jest bardzo ważna, a z okazji obchodów Dnia Strażaka składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim strażakom, którzy na co dzień pełnią trudną i niezwykle ważną służbę dla społeczeństwa.