15 listopad 2021

Kierujący pod wpływem narkotyków, z amfetaminą w pojeździe wjechał w stodołę

fot. KPP w Bytowie
Bytowscy policjanci w piątek wyjaśniali okoliczności kolizji na drodze krajowej numer 20. Kierujący nissanem najprawdopodobniej w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z audi, a następnie uderzył w znak drogowy i wjechał w stodołę. Sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia, ale szybko został zatrzymany przez policjantów. 27-latek był pod wpływem amfetaminy i miał sądowy zakaz kierowania. W pojeździe śledczy ujawnili także narkotyki.
REKLAMA

W piątek przed godziną 11 dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji w Niezabyszewie na drodze krajowej numer 20. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierujący nissanem w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia z kierującym audi, a następnie uderzył w znak drogowy i wjechał w stodołę. Mężczyzna po kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia, ale policjanci szybko go zatrzymali. Okazało się, że 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania i obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami do grudnia 2022 roku. Mieszkaniec gminy Bytów jak ustalili funkcjonariusze, był także pod działaniem narkotyków. Śledczy w trakcie czynności przeszukali pojazd i znaleźli w nim amfetaminę. W związku z tym zatrzymany został mężczyzna i 32-latka, którzy noc spędzili w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Śledczy, pracując na miejscu, zabezpieczyli ślady, wykonali oględziny miejsca, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz opisali uszkodzenia pojazdów.

Za kierowanie pod wpływem amfetaminy w trakcie obowiązywania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie