26 wrzesień 2022

Grzybiarz zgubił się w lesie. Odnaleźli go policjanci

zdjęcie: Grzybiarz zgubił się w lesie. Odnaleźli go policjanci / pixabay/454174
Sprawne działania policjantów z Czarnej Dąbrówki doprowadziły do 70-latka, który będąc na grzybach stracił orientację w lesie. Na szczęście funkcjonariusze szybko odnaleźli mężczyznę, udzielili mu niezbędnej pomocy, a następnie odwieźli do domu. Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że do grzybobrania należy odpowiednio się przygotować.
REKLAMA

W piątkowe popołudnie dyżurny bytowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o 70-letnim mężczyźnie, który zabłądził w lesie w Kleszczyńcu i wyczerpany próbami znalezienia drogi prosi o pomoc służby, gdyż choruje na cukrzycę. Do działań natychmiast przystąpili policjanci z Posterunku Policji w Czarnej Dąbrówce.

Funkcjonariusze dzięki znajomości topografii terenu i stałym kontakcie telefonicznym z grzybiarzem szybko zlokalizowali miejsce, w którym przebywał. Policjanci udzielili mu niezbędnej pomocy i odwieźli do domu. 70-latek był zmęczony, lecz na szczęście nie potrzebował pomocy lekarskiej.

Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, by przed wyjściem do lasu poinformować swoich bliskich oraz wskazać im okolicę, w której będziemy przebywać. Do swojego ubioru dodajmy elementy odblaskowe. W czasie zmiennej pogody lub zapadającego zmroku będziemy bardziej widoczni. Ważne, aby zawsze przy sobie mieć naładowany telefon oraz latarkę, które w momencie zagubienia będą bardzo pomocne, a gdy już zabłądzimy w lesie, to nie zwlekajmy z powiadomieniem Policji.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Bytów
2.9°C
wschód słońca: 07:39
zachód słońca: 15:35
Koronawirus
pomorskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie

kiedy
2023-02-12 17:00
miejsce
Bytowskie Centrum Kultury, Bytów,...
wstęp biletowany