Dzielnicowi ustalili miejsca nielegalnie pobieranej energii elektrycznej

Policjanci skontrolowali dwie posesje w związku z informacją, że jej właściciele wykonali nielegalne przyłącza elektryczne i kradli prąd. W trakcie czynności mundurowi ujawnili, że w domach wykonane są prowizoryczne przyłącza, dzięki którym pobierana była energia elektryczna. Śledczy wykonali dokumentację, a sprawy zostaną przekazane do sądu. Za kradzież prądu grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Policjanci apelują, nieprofesjonalnie wykonane przyłącze elektryczne może stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi.
Koronawirus
pomorskie
11235
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Dzielnicowy z gminy Parchowo otrzymał informację o możliwości kradzieży prądu w dwóch domach. Policjanci wspólnie z pracownikami operatora energii elektrycznej skontrolowali wskazane posesje w Pomysku Małym i Unichowie. Jak się okazało ustalenia dzielnicowego potwierdziły się. Mundurowi prowadząc oględziny ujawnili, że w domach w sposób prowizoryczny wykonane były przyłącza, dzięki którym nielegalnie pobierana była energia elektryczna.

W najbliższym czasie osoby które wykonały przyłącza zostaną przesłuchane. Śledczy po zebraniu niezbędnych materiałów przedstawią im zarzuty kradzieży energii elektrycznej. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci apelują, aby w żadnym wypadku nie podłączać energii elektrycznej „na własną rękę”. Nielegalne, wykonane w sposób nieprofesjonalny przyłącze elektryczne może stwarzać zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi. Niefachowe przyłącze może doprowadzić do porażenia osób postronnych prądem lub do pożaru domu.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
11235
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie