17 styczeń 2024

29-latek dostał zaproszenie na imprezę - został pobity, okradziony i uwięziony

Skonfliktowana z 29-latkiem starsza o 3 lata kobieta namówiła znajomych, aby dali mu nauczkę. Sama wszystko zaplanowała. Mężczyzna został zwabiony na imprezę w apartamencie. Został tam pobity i okradziony oraz później uprowadzony i uwięziony.

Policjanci, których zawiadomił pokrzywdzony, ustalili, że przestępstwo zostało zaplanowane przez 32-latkę. Najpierw jej koleżanka, zorganizowała imprezę, na którą zaprosiła 29-latka.

Oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie asp. sztab. Anetta Potrykus podała, że przyjęcie zostało przygotowane w wynajętym apartamencie na terenie Gdyni.

"Niczego nieświadomy pokrzywdzony przybył zgodnie z zaproszeniem. Tam, będąc już na miejscu, usłyszał pukanie do drzwi i kiedy je otworzył, od razu został zaatakowany i uderzony w twarz" – zrelacjonowała.

Dwaj sprawcy w wieku 33 i 39 lat zaczęli go bić i kopać po klatce piersiowej i twarzy. Potem ukradli pokrzywdzonemu telefon komórkowy, dokumenty i karty do bankomatów.

"Siłą zaprowadzili go do swojego samochodu i zawieźli na teren posesji 32-latki, gdzie skuli łańcuchem i wrzucili do kanału w garażu, po czym przykryli go z góry deskami. Mężczyzna przez kilka godzin próbował się oswobodzić i kiedy to mu się udało, uciekł i schronił się u swoich bliskich. Po dwóch dniach zawiadomił o sprawie policjantów" – przekazała.

Podkreśliła, że kryminalni z Rumi, którzy 13 stycznia zajęli się tą sprawą, szybko zatrzymali osoby z nią związane.

Sąd zdecydował we wtorek o aresztowaniu na 3 miesiące organizatorki oraz dwóch mężczyzn.

"Kobieta usłyszała zarzut pozbawienia wolności, jeden z mężczyzn zarzuty pozbawienia wolności, pobicia, rozboju i kierowania gróźb karalnych oraz posiadania narkotyków. Drugi mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące rozboju, kierowania gróźb karalnych i pozbawienia wolności oraz pobicia. Natomiast wobec 21-latki został zastosowany policyjny dozór" – podała asp. szt. Potrykus.

Za przestępstwo rozboju grozi kara od 2 do 15 lat więzienia. (PAP)

autor: Dariusz Sokolnik

dsok/ jann/