14 styczeń 2020

Ceny z gazetki promocyjnej Biedronki. Porównanie z rokiem 2014

Pan Patryk przesłał redakcji WP.PL gazetkę promocyjną z Biedronki z 2014 roku. Dzięki temu można było łatwo porównać, które produkty zdrożały. A cena niektórych wzrosła nawet siedmiokrotnie.
REKLAMA
Pan Patryk przesłał gazetkę za pośrednictwem platformy dziejesie.wp.pl. Trzeba jednak wziąć poprawkę, że przedstawiona została oferta promocyjna, a sama gazetka pochodzi z września. Zatem ceny niektórych produktów nie będą idealnie porównane.

Mimo to, widać różnicę. Kiełbasa żywiecka w cenie regularnej kosztowała w 2014 roku w przeliczeniu na kilogram 31 zł. Dziś trzeba za nią zapłacić 44,33 zł. Z kolei za osełkę marki Mlekovita mogliśmy zapłacić 7,89 zł za 500 g. Teraz cena wynosi 5,99 zł, ale za 200 g. Po przeliczeniu ceny na kilogramy otrzymujemy zestawienie 15,78 zł i 29,95 zł. Czyli prawie dwukrotnie więcej.

Największe różnice widać w przypadku warzyw. Za kilogram cebuli musieliśmy zapłacić jedynie 59 groszy, a dziś jest to 2,99 zł. Natomiast 5 kg ziemniaków kosztowało 1,85 zł (37 groszy za kilogram), a dziś cena wynosi 8,99 zł za trzykilogramowe opakowanie. W przeliczeniu na kilogram wzrost jest więc siedmiokrotny.

Praktycznie niezauważalna różnica występuje w przypadku kawy mielonej marki Parana, za którą w cenach promocyjnych należy zapłacić za kilogram odpowiednio 13,32 zł i 13,38 zł. Podobnie jest z papierem toaletowym Queen. Za 9,99 zł można było kupić 16 rolek, a dziś 8 rolek za 4,99 zł. Czyli prawie to samo.


Źródło: WP.PL
 
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
15665
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Bytowie